Dlaczego warto jest wynająć podnośnik koszowy

Kiedy chcemy przeprowadzić prace na wysokości, zastanawiamy się zazwyczaj: „drabina czy rusztowanie?”. Jest na szczęście inna opcja.

Dlaczego warto jest wynająć podnośnik koszowy

Podnośnik koszowy jest to zaawansowane urządzenie, które pozwala nam na bezpieczną pracę na wysokości. Niektórzy mogliby powiedzieć, że na bezpieczną pracę na wysokości pozwala również drabina oraz rusztowanie. Niestety tak nie jest.

W czym podnośnik koszowy jest lepszy od drabiny oraz rusztowania?

Warto się skupić na tym, jakie wady ma rusztowanie oraz drabina. Zacznijmy od tego drugiego. Drabina uchodzi za jedno z najbardziej niebezpiecznych przyrządów służących do pracy. Najwięcej wypadków związanych z pracą na wysokości, jest związanych właśnie z drabinami. Rusztowania są przede wszystkim bardzo stabilne w porównaniu do drabiny. Rusztowanie niestety rozkłada się długo i jest ono opłacalne tylko wtedy, kiedy prace są przeprowadzane przez dłuższy okres. Podnośnik koszowy niweluje wszystkie te mankamenty.

Czy wynajęcie podnośnika koszowego jest drogie?

Wbrew pozorom wynajęcie podnośnika koszowego może być nawet bardziej opłacalne niż kupno drabiny. Jeśli chcielibyśmy kupić dużą drabinę z atestem, aluminiową, która ma do tego dość duży zasięg, musielibyśmy zapłacić od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Podnośnik koszowy wraz z operatorem, możemy wynająć nawet od 80 zł za godzinę, a przy większej ilości godzin możemy liczyć na spore upusty. Dlatego, jeśli chcemy bezpiecznie wykonać pracę na wysokości, warto rozważyć taką opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *