Drewno kominkowe

Jak co roku zima kalendarzowa rozpoczęła się w grudnia, jednak tak naprawdę przyszła do nas dopiero teraz. Za oknem prawdziwy mróz, który w nocy potrafi osiągnąć wartość poniżej 20 stopni, a widok za oknem stanowi tylko biały puch. To piękny czas dla dzieci, które przez cały dzień jeżdżą na sankach i lepią bałwany, jednak trudny dla gospodarzy, którzy muszą utrzymać ciepło w domach czy innych miejscach stanowiących lokum mieszkalne.
W obecnych czasach znamy przeróżne metody ogrzewania powierzchni mieszkalnych: olej opałowy, drewno kominkowe, gaz, prąd. Każdy wybiera najlepszy dla siebie sposób, a także ten na który pozwala zainstalowania technologia. Ważne są również koszta jakie ponosimy w związku z wybranym modelem ogrzewania. Gaz, który drożeje z roku na rok może zrujnować nad domowy budżet i sprawić, że w środku zimy pozostaniemy z zimnymi kaloryferami. Wielkie koncerny nie zlitują się nad nami w związku z brakiem gotówki na gaz.
Drewno kominkowe stanowi doskonałe rozwiązanie bowiem nowoczesne kominku potrafią utrzymywać ciepło przez całą noc. Wystarczy wrzucić większy kawałek drzewa, a będzie się on spokojnie tlił i ogrzewał nasz dom. Coraz więcej osób stosuje kominki z płaszczem wodnym, a tym samym mogą ogrzać cały dom (często o metrażu przekraczającym 300 metrów kwadratowych) używając tylko drewna kominkowego.
Warto pamiętać o paru istotnych elementach. Drewno kominkowe bowiem najlepiej kupować dużo wcześniej aby miało możliwość porządnego wyschnięcia. Składuje się je pod dachem, w miejscu gdzie jest zapewniony nieustanny przewiew. Dzięki temu, kiedy przyjdzie prawdziwa zima będziemy mogli palić drewno kominkowe, które jest odpowiednio suche i przygotowane do sezonu grzewczego.
Drewno kominkowe powinno pochodzić z drzew odmiany liściastej. Nie zawierają one bowiem w swoim składzie żywicy, która mogłaby przyczynić się do zniszczenia kominka albo znaczenie obniżyć jego wydajność.
Drewno kominkowe można również pozyskiwać samemu. Po wcześniejszym opłaceniu odpowiedniej kwoty u leśniczego danego nadleśnictwa, możemy otrzymać kwaterę w lesie i samemu przygotowywać sobie drewno kominkowe, które następnie zwieziemy i przechowamy na kolejny sezon. To doskonałe rozwiązanie bowiem sami wybieramy jakiej wielkości i odmiany drzewo chcemy.

Więcej: Drewno kominkowe Pruszków

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*