najnowsze dvd

Elektronika samochodowa

Na ulicach pojawia się coraz więcej samochodów. Wiele z nich to już nieco leciwe auta, ale jest także dużo, zwłaszcza w większych miastach, samochodów nowych z wyposażeniem, które jeszcze niedawno dostępne było jedynie w najdroższych pojazdach.
Oczekiwania co do samochodów bardzo się zmieniły, bo poza atrakcyjnym wyglądem i wysokim poziomem bezpieczeństwa, liczy się obecnie niskie zużycie paliwa, komfort podróżowania oraz wyposażenie w nowoczesne systemy wspomagające pracę kierowcy.
Dlatego samochody przepełnione są elektroniką, która między innymi dba o właściwy skład mieszanki, działanie systemów ABS, ESP i wielu innych układów.
Celem nowoczesnych technologii stosowanych w pojazdach samochodowych jest coraz częściej ułatwienie życia kierowcy. Stąd pojawiły się na przykład systemy ostrzegające przed opuszczeniem pasa ruchu czy rozpoznawania martwego pola w lusterku.
Albo jeszcze lepsze, zwłaszcza w obecnych warunkach miejskich, systemy automatycznego parkowania, czy systemy monitorowania zmęczenia kierowcy oraz automatycznego hamowania w nagłych sytuacjach.
Jak widać kierowcę w wielu czynnościach wyręcza komputer, ale jak zawsze, oprócz zalet takiego stanu rzeczy, muszą być wady. Wiadomo, że jak każde inne urządzenie, również komputer samochodowy może ulec awarii.
Kiedy wysiada elektronika samochodowa, objawy są różne: czasem silnik nie chce się uruchomić, czy nierówno pracuje albo występuje wzrost zużycia paliwa przy słabszych osiągach. W takich wypadkach zawsze można poszukać pomocy w warsztacie dobrego elektronika samochodowego.

Autor: Portable  dvd

2 thoughts on “Elektronika samochodowa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *