Ile kosztuje nagrobek granitowy?

Mogłoby się wydawać, że cena nie ma znaczenia w przypadku, gdy chodzi o nagrobek bliskiej nam osoby. Nic bardziej mylnego. Aktualnie zasiłek pogrzebowy nie jest zbyt wysoki. Wynosi on 4000 zł, a więc ciężko jest zmieścić się w tym budżecie. Nie każdy posiada oszczędności, czy też wolne środki finansowe. Trzeba również wziąć pod uwagę wszelkie opłaty cmentarne oraz koszt usług zakładu pogrzebowego. Czy nagrobek granitowy to zbędny wydatek?

Rodzaj nagrobka

Na cenę nagrobka wpływa w dużej mierze jego rodzaj oraz rozmiar. Wiadomym jest, że im większe wymiary, tym wyższa cena. Za nagrobek pojedynczy zapłacimy mniej, niż za podwójny. Duże znaczenie ma również jego forma. Jeśli nie posiada on dodatkowych elementów dekoracyjnych, a jego kształt jest relatywnie prosty, to wystarczy nam relatywnie mały budżet.

Nagrobek wykonany z granitu kosztuje średnio od 3000 d0 8000 zł. Oczywiście znajdziemy wiele droższych modeli. Każdy zakład kamieniarski posiada własny cennik. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby rozsądnie wybrać przedsiębiorstwo, które zajmie się budową nagrobka.

Jakość materiału

Nagrobki granitowe są wyjątkowo trwałe i niepodatne na zniszczenia. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, że granit ma różną twardość. Im jest ona mniejsza, tym niższa wytrzymałość. Niezwykle istotna jest więc jakość zastosowanych materiałów. Warto sprawdzić to przed podjęciem ostatecznej decyzji o współpracy.

Wiele przedsiębiorstw kamieniarskich posiada w swojej ofercie nie tylko nagrobki, ale również wyroby codziennego użytku (np. blaty granitowe). Być może posiadamy znajomego, który może polecić nam zaufanego wykonawcę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *