Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Oszczędzanie to nie tylko lokaty i konta oszczędnościowe, według serwisu usczluchow.pl również oszczędzanie na codziennych zakupach może być bardzo proste. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku podstawowych zasad, które sprawią że będziemy wydawać zdecydowanie mniej pieniędzy.

Lista zakupów to podstawa

Zanim wybierzemy się do sklepu, zróbmy sobie dokładną listę zakupów. Przejrzyjmy lodówkę i wszystkie szafki. Dzięki temu dowiemy się co jest nam naprawdę potrzebne. W sklepie starajmy się trzymać listy. Dzięki temu nie skusimy się na niepotrzebne zakupy.

Do sklepu nigdy nie wychodźmy głodni. Najpewniej skusi nas zapach świeżych bułeczek czy ciasta. Udowodniono naukowo, że głodny klient kupuje zdecydowanie więcej.

Natomiast jeśli pieniądze autentycznie się nas nie trzymają, to zabierajmy do sklepu odliczona kwotę. Płacąc na co dzień kartą mamy zdecydowanie mniejszą kontrolę nad wydatkami.

Prowadźmy domowy budżet. Sumujmy nasze dochody i obciążenia… Możemy to robić na komputerze lub tradycyjnie, w zwykłym zeszycie.

Łowcy okazji!

W sklepach kupujmy mądrze. Zwracajmy uwagę na owoce i warzywa sezonowe. Truskawki latem są zdecydowanie tańsze niż w grudniu… No i oczywiście smaczniejsze. Nadmiar warzyw i owoców możemy zamrozić lub zrobić własne przetwory. Będziemy mogli cieszyć się ich smakiem w trakcie długich, zimowych miesięcy.

Wiele sklepów proponuje swoim klientom karty lojalnościowe. Dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo gotówki. Jeżeli lubimy kupować w internecie, to warto poszukać kuponów rabatowych. Bez większego problemu znajdziemy je w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *