Jakie stropy należy stosować w domach?

Nie wszystkie osoby, które nie są związane zawodowo z budownictwem mają świadomość, że architekci już na etapie projektowania muszą podjąć bardzo ważną decyzję czy w przypadku danej nieruchomości zdecydować się na płyty stropowe sprężone czy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem nie będą płyty stropowe kanałowe.

W jaki sposób wybrać płyty kanałowe?

Odpowiedni wybór jest bardzo istotny, ponieważ od niego będzie zależała nie tylko trwałość, ale również wytrzymałość konstrukcyjna danego budynku. Należy również wiedzieć, że nieruchomość będzie mogła długo służyć i nie dojdzie do przeciążenia, gdy zostanie właściwie zbudowana, a także będzie posiadała niezbędne parametry. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że płyty stropowe kanałowe nie będą posiadały takich samych parametrów rozpiętościowych oraz wytrzymałościowych co  strop Filigran.

Czym cechują się stropowe płyty kanałowe sprężone?

Każdy architekt powinien bardzo dokładnie znać wszystkie parametry stropów, a także wiedzieć, w jakim wypadku konieczne będzie zastosowanie mocniejszych elementów, a w jakich sytuacjach w zupełności wystarczą słabsze. Warto zdawać sobie sprawę, że ma to bardzo ważne znaczenie, gdyż w zdecydowanej większości przypadków mniej wytrzymałe elementy stropowe będą jednocześnie mniej kosztowały. Oznacza to, że w przypadku niedużego domku jednorodzinnego nie będzie potrzeby wykorzystania wytrzymałych elementów konstrukcyjnych. Spokojnie można bowiem podjąć decyzję o wyborze słabszych i tańszych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *