Kwiaty na balkonie – jak o nie dbać?

Domowy balkon jest doskonałym miejscem do tego, aby w warunkach miejskich stworzyć namiastkę ogrodu. Należy jednak przy tym pamiętać, że rośliny mają różne upodobania. Niektóre lubią słońce, inne z kolei lepiej czują się w miejscach zacienionych. Istotną kwestią jest także dobór odpowiednich doniczek.

Jakie doniczki sprawdzą się na balkonie?

Jeżeli chodzi o letnią aranżację balkonu, to nadadzą się niemal wszystkie rodzaje donic. Najtańszym rozwiązaniem są plastikowe doniczki na balkon. Można je kupić już za kilka złotych – im większa średnica takiej doniczki, tym jej cena będzie wyższa. Dbając o ładny wygląd można pokusić się o zakup donic drewnianych lub ceramicznych. Te ostatnie muszą stać stabilnie, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy dostęp do balkonu mają domowe koty.

Pielęgnacja roślin na balkonie

Sezonowe kwiaty jednoroczne wymagają jedynie regularnego podlewania. Należy przy tym zwrócić uwagę na intensywność nasłonecznienie. Im wyższa temperatura, tym częściej trzeba nawadniać rośliny. Nie zaleca się jednak wlewania wody bezpośrednio do nagrzanej słońcem ziemi – można wówczas doprowadzić do sparzenia korzeni.

Donice odporne na mróz

Są takie rośliny, które doskonale czują się przy niskich temperaturach i mogą być trzymane na balkonie nawet zimą. W takim przypadku dobrze jest kupić donice mrozoodporne, którym niestraszne będą przymrozki i temperatury poniżej zera. W zimie duże donice plastikowe muszą stać na odpowiednich podstawkach, tak by woda z nich nie przedostawała się na płytki balkonowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *