Meksyk pełen przygód

Meksyk jest krajem, który wyznacza granicę między Ameryką Południową, a Ameryką Północną. Znajduje się tutaj wiele niezwykłych pustyń, gór i sporo dzikiej przyrody. Osoby, które chcą wypocząć, mają możliwość wyboru wielu przepięknych plaż. Jest to także wspaniała okazja, dla tych, którzy chcą poczuć uroki życia towarzyskiego. Każdy z nas kojarzy słynne kapelusze Sombrero, przepyszną ostrą meksykańską kuchnią na czele z burrito oraz mocny trunek tequilę, który towarzyszy nam podczas imprez ze znajomymi. Zapewne słyszeliśmy także o balangach meksykańskich oraz o czasach fiesty i sjesty, które są popularne także w Europie, w takich krajach, jak Hiszpania i Włochy. Meksyk to również państwo, gdzie znajduje się wiele interesujących zabytków z epoki Majów. Ludzie odznaczają się też swoją religijnością – Meksyk to drugie państwo na świecie pod względem liczby katolików. Jest to więc doskonała okazja, aby dokształcić się historycznie, a także, aby podziwiać wspaniałe warunki naturalne w tych regionach. Aby móc wybrać się do Meksyku, należy odwiedzić portal Logostour.pl.

Państwo pełne plaż

Meksyk znany jest z dużej ilości plaż, które znajdują się w miejscach ze wspaniałym widokiem na okoliczne warstwy skalne, krystalicznie czystą wodę w morzu oraz z niezwykle ciepłym klimatem, który pozwala idealnie zorganizować sobie leniwy dzień i wypocząć w blasku słonecznych promieni.
Miejscem, które stanowi jeden z podstawowych celów podróży jest Półwysep Jukatan, który znajduje się wokół wód Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego. Jest to doskonała szansa, aby oprócz Meksyku odwiedzić także Gwatemalę i Belize, bo to pomiędzy te kraje rozdzielony jest Jukatan. Jest to znaczące miejsce historyczne – są tutaj ruiny z okresów panowania cywilizacji Majów, a najbardziej znanym z takich miast jest Mayapan, który był ich ośrodkiem politycznym przez blisko dwieście lat w okresie starożytności.
Również podwodne muzeum w Cancun jest miejscem wartym odwiedzin. Tutaj znajduje się również wiele ośrodków wczasowych położonych przy piaszczystych plażach. Mamy także możliwość zaobserwowania wielu endemitów oraz raf koralowych, co stanowi sporą frajdę dla fanów nurkowania.

Wielobarwność meksykańska

Ci, którzy jednak wybierają Meksyk pod kątem zabytków historycznych, na pewno nie ominą miasta Teotihuacán, gdzie według legendy powstał świat. To tutaj znajduje się też olbrzymie centrum religijne, do którego udają się pielgrzymi z całego świata.
Niezwykłym miejscem jest też Guanajuato, które wyróżnia się swoim bogactwem kolorów. Przechadzając się uliczkami, można zobaczyć różnobarwne budynki – nie zobaczymy tego w innych miejscach na świecie. Sporym wydarzeniem, które zostaje w pamięci turystów jest także Cenote Ik Kil, gdzie można wykąpać się w studni znajdującej się w skale wapiennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *