Obróbka pianki poliuretanowej

Mieszalnik granulatu, rozdrabniacz do granulatu pianki tapicerskiej czy maszyna do cięcia pianki poliuretanowej to tylko niektóre spośród wielu maszyn służących do przemysłowej obróbki pianki poliuretanowej. Wyroby powstałe w wyniku przerobu pianki poliuretanowej znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Urządzenia do obróbki pianki poliuretanowej

Do cięcia pianek poliuretanowych na płyty i bloki wykorzystuje się specjalistyczne maszyny i piły do cięcia pionowego i poziomego. W celu uzyskania wypełnień w postaci frytek lub granulatów używa się zaawansowanych wysoko obrotowych rozdrabniaczy oraz frytkarek. Łączenie materiałów różnego rodzaju dla osiągnięcia produktu o optymalnych parametrach odbywa się natomiast w mieszalnikach wirnikowych.

Wyroby z pianki poliuretanowej

Z pianki poliuretanowej powstaje wiele produktów, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
Wycinane na wymiar płyty i bloki używane są przede wszystkim do izolacji termicznej i akustycznej budynków. Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła, układa się je na powierzchniach ścian, podłóg oraz stropów.
Formatki, kształtki i granulaty znajdują natomiast zastosowanie w branży meblarskiej, przede wszystkim w produkcji mebli tapicerowanych oraz materaców, poduszek, legowisk dla zwierząt oraz zabawek. Z pianki produkowane są także powszechnie stosowane wkłady opakowaniowe i separatory, których zadaniem jest zabezpieczenie narażonych na uszkodzenia produktów w transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *