Odpowiednia pielęgnacja brody

Choć jeszcze kilka lat temu brody i zarosty uważane były za przejaw niedbalstwa, obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wielu mężczyzn nosi brody, co więcej na rynku powstaje coraz więcej salonów zajmujących się strzyżeniem i pielęgnacją zarostów. Jak pielęgnować brodę, żeby wyglądała efektownie?

Strzyżenie i czesanie

Mężczyźni, którzy decydują się na zapuszczenie brody, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że będzie trzeba w odpowiedni sposób o nią dbać. Nie chodzi wyłącznie o strzyżenie, ale też czesanie za pomocą specjalnej szczotki. Przydadzą się również maszynki do golenia na żyletki oraz odpowiednie kosmetyki np. olejki czy balsamy.

Wizyta u barbera

Od czasu do czasu warto udać się do barbera, który zajmie się brodą w sposób profesjonalny – nada jej pożądany kształt i przystrzyże ją do odpowiedniej długości, poradzi też jak dbać o brodę. Obecnie w każdym większym mieście bez problemu można znaleźć tak zwane barbershopy. Oczywiście znalezienie dobrego barbera wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać, dlatego nie warto decydować się na wizytę w pierwszym lepszym salonie. Wcześniej należy zrobić rozeznanie i sprawdzić, jakie opinie ma danych specjalista.

Jakie akcesoria trzeba kupić?

Gdy posiadamy brodę trzeba zgromadzić więcej akcesoriów, niż w przypadku codziennego golenia się na gładko. Niezbędne będą maszynki do golenia na wkłady, ostre nożyczki, grzebień, szczotka, a także zestaw kosmetyków, którymi będzie można nawilżać brodę i nadać jej odpowiedni kształt. Modelowanie brody nie jest łatwe, ale z czasem można dojść do wprawy.

Maszynki do golenia na żyletki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *