Peeling a efekty uboczne

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest regularne wykonywanie peelingów. Sprawdzony i dobry peeling sprawia, że martwy naskórek złuszczymy i likwidujemy, ale także pobudzamy krążenie. Tego typu czynności przygotowują całe ciało do innych zabiegów, które dzięki peelingowi stają się bardziej efektywne. Czy można zaszkodzić sobie peelingiem, gdy wybierzemy nieodpowiedni do naszej cery?

Peeling w domu

Gdy przygotowujemy peelingi za pomocą domowych receptur (peeling kawowy, cukrowy, kokosowy) wówczas ryzyko podrażnień i uczuleń jest dużo mniejsze. Na małym fragmencie skóry sprawdzamy jego działanie na skórę i po kilku minutach możemy odczytać, czy jest to korzystny czy nie korzystny dla naszego typu skóry. Inaczej sytuacja wygląda z gotowymi peelingami kupionymi w drogeriach lub aptekach. Wówczas środki w nich zawarte mogą podrażnić naszą cerę i w takich sytuacjach warto jak najszybciej udać się do dermatologa.

Peeling u dermatologa

Takie peelingi niosą dużo większe ryzyko niż zabiegi wykonywane w zaciszu domowym. Dzieje się tak dlatego, iż te zabiegi są trwalsze i dużo bardziej wpływają na naskórek niż preparaty domowe lub dostępne w sklepach. Bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub lekkie podrażnienie. Może wystąpić także reakcja alergiczna. Zdarza się również (choć nie często), że dochodzi do rozwoju infekcji wirusowych, grzybiczych lub bakteryjnych na skórze poddanej zabiegowi oraz powstania blizn i przebarwień. Również przy zastosowaniu medycyny estetycznej (wypełniacze ha i caha) zdarzają się nieprzewidziane reakcje skóry na dany preparat.

Czy należy się bać tego typu zabiegów? Oczywiście, że nie. Opisane powyżej sytuacje są rzadkością. Wszystko zależy od rodzaju skóry, która posiadamy oraz od zastosowanego peelingu. Warto przed zabiegiem dokładnie omówić nasz typ cery z dermatologiem i zapytać o wszelkie możliwe powikłania.

Źródło: https://ampgroup.com.pl/kategorie/wypelniacze-ha-i-caha/neauvia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *