Portfele sprzętowe

Pozyskiwanie bitcoinów stało się ostatnio bardzo popularnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Za pomocą tej internetowej waluty możemy obecnie nie tylko opłacać różnego rodzaju usługi internetowe, ale także płacić za zakupy, czy nawet za zamówienie w restauracji. Jednak by zbieranie bitcoinów było dla nas korzystne, a przede wszystkim bezpieczne potrzebny nam będzie odpowiedni portfel Bitcoin. Czym jest taki portfel i jakie kryteria powinny decydować o najodpowiedniejszym dla nas wyborze?
Portfel Bitcoin działa podobnie jak standardowy portfel. Różnica polega na tym, że nie przechowujemy w nim gotówki, a wirtualne pieniądze – bitcoiny. Aby wybrać odpowiedni portfel powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Mamy obecnie do czynienia z wieloma wirusami i hackerami, którzy narażają nasze bitcoiny na niebezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem w związku z tym są portfele sprzętowe, bowiem w przeciwieństwie do tych softwarowych zapewniają nam niemal stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa. Aby jednak osiągnąć w pełni zadowolenie, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów urządzenia.
Pierwszym z nich jest wyświetlacz. W większości portfelów sprzętowych wymagany jest podpis. Aby jednak cokolwiek podpisać, warto najpierw upewnić się co właściwie podpisujemy. Dlatego jakość wyświetlacza stanowi aż tak ważną rolę.
Przyciski – często zawarcie transakcji poprzedzone jest wpisaniem odpowiedniego kodu za pomocą przycisków.
Trwałość – im trwalsze, solidniej wykonane urządzenie tym większa pewność, że posłuży nam na długie lata.
Zabezpieczenie hasłem – pozbawia dostępu do urządzenia w przypadku potencjalnej kradzieży/zagubienia portfela.
Wielkość, którą należy dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Istotne jest, by urządzenie było lekkie i poręczne.
Gwarancja – niezwykle ważna w przypadku każdego sprzętu.
Istnieje dystrybutor oferujący nam portfele sprzętowe wysokiej jakości – kryptosklep.pl W jego ofercie znajdziemy portfele sprzętowe firmy Ledger, które cieszą się niezwykłą popularnością. Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem takiego portfela – warto odwiedzić tę stronę.

Autor: Portfel Ledger

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*