Prawo jazdy i co dalej?

prawo jazdy promocja

Samo zdanie egzaminu na prawo jazdy to jeszcze za mało, żeby być dobrym kierowcą – w końcu doświadczenie zdobywamy za kółkiem przez całe życie. Jest jednak kilka rzeczy, które początkowym kierowcom sprawiają szczególny problem, dlatego – jeżeli i my do tego grona należymy – warto je poznać.

Najważniejsze to oczywiście punkty karne. Młodzi kierowcy mają tendencję do dość agresywnej jazdy i do przekraczania prędkości, a w ten sposób bardzo łatwo stracić uprawnienia. Co więcej: młody kierowca nie może odbyć kursu zmniejszającego ilość pozyskanych punktów, a zatem wystarczy, że zdobędzie 24 i już musi zaczynać kurs na prawo jazdy od początku.

Od kilku lat obowiązuje też przepis o terminowości uprawnień na wszystkie kategorie. Jeżeli pozyskaliśmy je więc przed 2013, musimy wymienić nasze dokumenty do 2033. Jeżeli zaś po 2013, musimy to zrobić w ciągu 15 lat (dla kategorii B). W razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze można udać się do Urzędu Miasta i zadać stosowne pytania.

Często jest tak, że choć zdaliśmy egzamin, nie czujemy się zbyt dobrze za kółkiem. Wówczas warto zdecydować się na jazdy doszkalające, w ramach których poprawimy wszystkie braki. Jazdy te można wykupywać pojedynczo i do woli. Na koniec jeszcze raz – zdany egzamin na prawo jazdy Warszawa, nawet za pierwszym razem, nie czyni nas wcale dobrymi kierowcami. Co więcej: dobrego kierowcę poznaje się nie po tym, jak szybko jeździ, ale dopiero po tym, jak reaguje na sytuacje nieprzewidziane. Nie ulegajmy zatem emocjom i jeździjmy ostrożnie – w końcu nigdy nie jesteśmy na drodze sami.

Autor: kurs prawa jazdy promocja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*