Różne marki – to samo przeznaczenie

Jak inaczej możemy nazwać wózki widłowe? Inne znane ich nazwy to na przykład mnie popularne zwroty takie jak wózki jezdniowe oraz wózki jezdniowe-podnośnikowe. Jednak najczęściej używaną nazwą i najpopularniejszą są wózki widłowe, a bardziej potoczną – widłaki.

 

Wózki widłowe rzeszów – jaka jest historia powstania wózków widłowych? Co warto o tym wiedzieć?

 

Pierwsze wózki widłowe pojawiły się na świecie w latach dwudziestych dziewiętnastego wieku. Firmą odpowiedzialną za produkcję wózków widłowych była wtedy firma Clark czy Yale & Towne Manufacturing. Jakie firmy obecnie produkują wózki widłowe? Warto to wiedzieć, by mieć wiedzę, gdzie szukać idealnego wózka widłowego do swojej firmy. Warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach bardzo znanymi producentami wózków widłowych są na przykład takie marki jak: Toyota, Linde, Hyster, Daewoo, Fiat, Still, Rocla, Caterpillar, Clark, Jungheinrich, Mitsubishi, BT, Nissan, Yale, Steinbock, Komatsu, Boss, Crown, Datsun, Fenwick, Lancer-Boss, Pimespo, Eagle, Lifter, HC, Yang oraz wiele innych znanych również firm. Jak widać wybór firm, które zajmują się produkcją wózków widłowych dla przedsiębiorstw jest naprawdę bardzo bardzo szeroki, dlatego z pewnością każdy kupujący znajdzie idealny model wózka widłowego do swojej firmy lub sklepu.

Jak wygląda budowa wózka widłowego?

Przed zakupem swojego wózka widłowego warto mieć wiedzę na temat jego budowy. Każdy wózek widłowy zbudowany jest między innymi z porządnej, stalowej ramy wózka, metalowego podwozia z trzema lub czterema kołami – w zależności od modelu, co więcej należy zauważyć udział niskoprężnego lub wysokoprężnego silnika do wózka widłowego. Do elementów składowych wózka widłowego nalezą także takie składowe jak na przykład:  przeciwwaga znajdująca się z tyłu pojazdu, ważna jest także krata z metalowych płaskowników, która ochrania kierowcę wózka podczas jego pracy. Jest to szczególnie ważny element zabezpieczający i gwarantujący bezpieczeństwo podczas pracy, dlatego co jakiś czas powinien podlegać kontroli. Kolejnym ważnym elementem wózków widłowych jest narzędzie ich pracy czyli specjalny maszt, który zazwyczaj charakteryzuje się kształtem litery L. Może on poruszać się w płaszczyźnie pionowej w górę lub w dół dzięki specjalnemu łańcuchowi, który gwarantuje mu możliwość ruchu. Co jakiś czas każdy z elementów składowych wózka widłowego wymaga kontroli jego stanu, tak by praca z użyciem tego pojazdu była w pełni bezpieczna oraz co więcej – sprawna oraz wydajna.

Zobazc: wózki widłowe Nissan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *