W jaki sposób się rehabilitować?

Osoby, które uległy wypadkowi, mają poważne problemy zdrowotne np. z układem ruchu, korzystają z pomocy specjalistów. Fizjoterapia jest dla nich często dobrym rozwiązaniem pozwalającym powrócić do pełni sił. Należy pamiętać, że fizjoterapia a rehabilitacja są ze sobą w pewien sposób zależne.Dzięki różnym metodom można osiągnąć zadziwiające efekty.
Zabieg galwanizacji ma za zadanie łagodzenie bólu, doskonale nadaje się do leczenia dolegliwości reumatycznych, wspomaga ona mięśnie. Metoda Interdynamic wykorzystuje fale elektryczne, nadaje się do leczenia schorzeń reumatycznych, skórnych czy ortopedycznych.Bardzo popularne i dające spore efekty są metody wykorzystujące laseroterapię. Leczy ona min. nerwobóle, zmiany zwyrodnieniowe, reumatyzm, zespół cieśni nadgarstka. Leczenie laserem wykorzystuje się w zabiegach przeciwzapalnych min. w stomatologii czy ortopedii.
Chore miejsca zazwyczaj naświetla się sondą laserową lub laserem- skanem. Biostymulacja laserowa pozwala na regenerację chorego miejsca, czy też ułatwia gojenie.
Popularne w fizjoterapii są również ultradźwięki, stosuje się je przy różnych schorzeniach. Można np. rozbijać nimi kamienie nerkowe i żółciowe. Dzięki nim można przeprowadzać masaże lecznicze. Ułatwiają one przeprowadzenie również fonofrezy, która polega właśnie na zastosowaniu ultradźwięków, leków i maści.
Nie wszystkie osoby decydują się na fizjoterapię, niektóre nie powinny z niej korzystać. Fizjoterapia a ciąża – to właśnie zagadnienie, które nurtuje niejedną kobietę. Jak wiadomo w ciąży należy szczególnie uważać na wszelkiego typu zabiegi z udziałem promieniowania. Należy wyeliminować wszystkie zabiegi, które opierają się na działaniu pola magnetycznego.

Więcej: Fizjoterapia a miesiączka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*