Jak sprawdzić, kto do nas dzwonił?

Bardzo często, kiedy po dłuższym czasie nieużywania telefonu bierzemy go do ręki, na ekranie wyświetlają się informacje o nieodebranych przez nas połączeniach. Naturalnie, od razu nasuwa się nam pytanie, kto dzwonił. Niestety jednak często okazuje się, że dany numer jest nam nie znajomy. Co w takiej sytuacji zrobić? Oddzwonić, czy nie?

Zanim nawiążemy połączenie, warto sprawdzić co to za numer, korzystając z odpowiednich aplikacji lub stron internetowych. Jedną z nich jest strona www.nieznany-numer.pl, która zawiera bezę danych numerów należących do naciągaczy, oszustów, firm akwizytorskich oraz banków. Gdy wpisany przez nas numer znajdzie się w tym gronie, możemy z czystym sumieniem zaniechać próby nawiązania kontaktu.

Istnieje również specjalna aplikacja na telefon, która wyjawi nam czyj to numer wyświetlił się na ekranie. Nazywa się Truecaller. Logując się na nią, udostępniamy jej swoją bazę kontaktów. W ten sposób aplikacja ta posiada dane kontaktowe ponad 3 miliardów ludzi! Jej zadaniem jest informowanie w czasie rzeczywistym, kto próbuje się z nami połączyć. Dzięki niej możemy ocenić, czy należy odebrać telefon, czy lepiej się z tym wstrzymać. Jednak po nazwisku trudno ocenić intencje dzwoniącego. Dlatego najlepiej byłoby korzystać z obydwu rozwiązań równocześnie.

Nie wiemy, jakie mają intencje dzwoniący do nas ludzie. Niestety, oszuści są wszędzie i dotyczy to również branży telekomunikacyjnej. Dlatego należy przedsięwziąć kilka środków ostrożności, aby nie paść ofiarą telefonicznego oszustwa.

Więcej: kto dzwoni

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*