stoliki nocne

Stoliki nocne do sypialni

Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez stolików nocnych. Te dwa małe stoliki, stojące po obydwu stronach łóżka, pozwalają na przechowywanie najbardziej potrzebnych rzeczy, które chce się mieć na wyciągnięcie ręki przed snem, albo tuż po przebudzeniu. Jakie stoliki nocne wybrać, by dobrze współgrały z sypialnią?

Zamykane stoliki nocne
Stoliki nocne nie powinny być zbyt duże, tak by nie zagracały przestrzeni wokół łóżka. Jednak powierzchnia blatu powinna pozwalać na to, by móc stabilnie postawić na niej lampę. Bardzo ciekawym dekoratorskim rozwiązaniem jest bowiem umieszczenie dwóch takich samych, dosyć dużych stojących lamp, po obydwu stronach łóżka. Lampy takie prezentują się dobrze w dużych sypialniach. Poza tym warto by stoliki nocne były zamykane, albo miały pojemną szufladę.

Styl stolika nocnego
Styl stolika nocnego powinien współgrać ze stylem w sypialni. W sprzedaży jest wiele ciekawych modeli, począwszy od tych inspirowanych stylem skandynawskim, przez stylu glamour, a nawet retro. Współcześnie sporo osób odnawia stare stoliki nocne, pochodzące z lat 80, które po renowacji naprawdę pięknie prezentują się nawet w nowoczesnych domach.

Co trzymać w stoliku nocnym
W szufladzie stolika nocnego najlepiej trzymać najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak na przykład krem do rąk czy stóp, tabletki zażywane przed snem, ładowarka do telefonu czy telefon, książka. Najważniejsze, aby blacie stolika nie panował bałagan. Można postawić sobie niewielki flakonik ze świeżymi kwiatami, albo budzik, jednak z innych dekoracji, które zwyczajnie mogą rozpraszać uwagę przed snem, lepiej jest zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *