Tradycyjne, czy kondensacyjne – jakie kotły są lepsze?

Coraz więcej osób decyduje się na instalację gazową. W dużej mierze jest to związane z problemem smogu. Niestety normy są tak przekroczone, że niekiedy specjaliści zalecają zostanie w domu. Jeszcze tylko klika lat i Polska stanie się drugimi Chinami, gdzie smog jest ogólnokrajowym problemem. Dlatego wprowadzane są ustawy, których celem jest zmiana sposobu ogrzewania. Warto więc zdecydować się na ogrzewanie gazowe. Oczywiście, przy wyborze warto zwrócić uwagę na jakość kotła.

Kotły tradycyjne- czy warto je wybrać?

Kotły gazowe mogą być tradycyjne. Oczywiście jak można się domyślić ich dużą zaletą jest niska cena. Niestety niskiej jakości kotły konwencjonalne mają wysoki pobór paliwa, co oczywiście oznacza wyższe rachunki. Tutaj warto zauważyć, że mogą występować straty ciepła, jak i niekompletne zużywanie paliwa.

Kotły kondensacyjne- dlaczego warto je wybrać?

Zdecydowanie lepszym wyborem są kotły kondensacyjne. Przede wszystkim zapobiegają one znacznym utratom ciepła. Z tej samej ilości paliwa mogą wyprodukować więcej energii . Szacuje się, że ich sprawność przewyższa nawet o 6% sprawność kotłów tradycyjnych. Co oczywiście znacząco przekłada się na rachunki. Wystarczy to przemnożyć w skali roku.

Gdzie umieścić kotły c.o.?

Kotły co.o na gaz nie wymagają osobnego pomieszczenia. Są one stosunkowo małe, a do tego bardzo estetyczne. Świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Można je zawiesić na ścianie. Oczywiście korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne. Zatem nie potrzebujemy już kotłowni, czy nawet piwnicy.

http://beretta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *